klasa IV

Pytanie 1
Oblicz: 51 - 14 : 2 + 5*6
Pytanie 2
Połącz w pary
Pytanie 3
Połącz działanie z jego wynikiem
Pytanie 4
Ułóż kolejność w jakiej należy wykonać działania: 5 + 4*2 - (6*2 - 6) : 6 + 19
Pytanie 5
Kasia zrobiła zakupy. Kupiła: 3 kg jabłek w cenie 2zł za kg, 4 opakowania ryżu po 3 zł. Ile Kasia zapłaciła za zakupy?
Pytanie 6
Ola miała 58 zł oszczędności. Kupiła prezent dla mamy z 16 zł oraz czekoladę za 5 zł. Ile oszczędności zostało Oli?
Dalej