Strona 6

ANALIZA PODATKOWA - MROCZKOWSKI

Przejdź na Memorizer+
W trybie testu zyskasz:
Brak reklam
Quiz powtórkowy - pozwoli Ci opanować pytania, których nie umiesz
Więcej pytań na stronie testu
Wybór pytań do ponownego rozwiązania
Trzy razy bardziej pojemną historię aktywności
Aktywuj
Pytanie 41
41. ALFA spółka z o.o. jest czynnym podatnikiem podatku od towarów i usług (VAT) zidentyfikowanym na potrzeby transakcji wewnątrzunijnych. W danym okresie rozliczeniowym ALFA udzieliła licencji do znaku towarowego osobie fizycznej mającej miejsce zamieszkania w Wilnie (Litwa) niebędącej litewskim podatnikiem od wartości dodanej. Wartość netto wynagrodzenia wynosi 10.000 zł. W związku z transakcją ALFA nabyła od innego polskiego podatnika VAT usługę doradczą w kwocie 2.000 zł (+23% VAT). W rozliczeniu dla potrzeb polskiego podatku VAT ALFA powinna wykazać:
b) wyłącznie podatek naliczony z tytułu nabycia usługi doradczej,
c) nie wykazuje ani podatku należnego ani podatku naliczonego w związku z tymi czynnościami.
a) podatek należny od wynagrodzenia z tytułu udzielenia licencji oraz podatek naliczony z tytułu nabycia usługi doradczej,
Pytanie 42
42. Jan Żelezny mający miejsce zamieszkania w Bratysławie (Słowacja) prowadzi działalność gospodarczą poprzez zakład położony na terytorium Polski. Ze środków finansowych uzyskanych z działalności prowadzonej poprzez zakład Jan Żelezny udzielił pożyczki spółce Invest Ltd. mającej rezydencję podatkową na terytorium Belgii. Odsetki otrzymane przez Jana Żeleznego podlegają opodatkowaniu u źródła (w Belgii) według stawki wynikającej z umowy o unikaniu podwójnego opodatkowania zawartej pomiędzy:
a) Polską a Belgią,
b) Słowacją a Belgią,
c) Polską a Słowacją.
Pytanie 43
43. ALFA spółka akcyjna mająca siedzibę w Polsce wnosi w formie aportu wierzytelność z tytułu udzielonej pożyczki do spółki zależnej z siedzibą w innym państwie członkowskim Unii Europejskiej (konwersja wierzytelności na udziały). W związku z dokonaniem tej czynności dla spółki ALFA:
c) nie powstanie obowiązek zapłaty polskiego podatku od czynności cywilnoprawnych wyłącznie wtedy, gdy pożyczka była uprzednio opodatkowana podatkiem od czynności cywilnoprawnych.
b) nie powstanie obowiązek zapłaty polskiego podatku od czynności cywilnoprawnych,
a) powstanie obowiązek zapłaty polskiego podatku od czynności cywilnoprawnych,
Pytanie 44
44. Efekt zwiększenia wartości początkowej środków trwałych lub wartości niematerialnych i prawnych (tzw. podatkowy step-up) może wystąpić w przypadku:
a) wniesienia aportu w postaci zorganizowanej części przedsiębiorstwa do spółki niebędącej osobą prawną,
b) wniesienia aportu w postaci znaku towarowego do spółki kapitałowej,
c) połączenia spółek kapitałowych.
Pytanie 45
45. Ryzyko wynikające ze stosowania cen transferowych w transakcjach między podmiotami powiązanymi podatnicy mogą ograniczyć lub wyeliminować w wyniku:
b) wydania interpretacji indywidualnej prawa podatkowego,
a) zawarcia porozumienia w sprawie ustalenia cen transferowych,
c) otrzymania od kontrahenta potwierdzenia, że nie jest podmiotem zwolnionym od podatku.
Pytanie 46
46. W listopadzie 201x r. podatnik – rolnik ryczałtowy, zawarł z Gminą umowę, której przedmiotem było usytuowanie sieci kanalizacji deszczowej na części nieruchomości będącej jego własnością oraz oddanie w nieodpłatne użytkowanie Gminie przedmiotowej nieruchomości na czas prowadzenia prac. Nieruchomość stanowiąca przedmiot umowy jest częścią prowadzonego przez podatnika gospodarstwa rolnego. W związku z powyższą umową podatnik otrzymał od Gminy odszkodowanie za konieczność wycięcia drzew. Oznacza to, że:
c) otrzymana kwota winna być opodatkowana zryczałtowanym podatkiem dochodowym w wysokości 10%.
a) podatnik jest zobowiązany otrzymaną kwotę opodatkować podatkiem dochodowym według stawki 19%,
b) otrzymana kwota jest zwolniona z podatku dochodowego od osób fizycznych,
Pytanie 47
47. Podatnik prowadzący indywidualną działalność gospodarczą opodatkowaną ryczałtem ewidencjonowanym w dniu 20 marca 201x r. uzyskał przychód z tytułu wykonania usługi reklamowej, dlatego też podatnik:
a) utracił prawo do opodatkowania w formie ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych z dniem uzyskania przychodu i od tego dnia opłaca podatek dochodowy na ogólnych zasadach,
b) utracił prawo do opodatkowania w formie ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych i od nowego roku będzie opłacał podatek dochodowy na ogólnych zasadach,
c) nie utraci prawa do opodatkowania w formie ryczałtu ewidencjonowanego.
Pytanie 48
48. Podatnik zakupił w lutym 201x r . środek trwały, który po wprowadzeniu do ewidencji amortyzował stawką podaną w wykazie stawek amortyzacyjnych dla tego środka trwałego. Od kwietnia 201x+2 r. podatnik zamierza zmniejszyć wysokość odpisu amortyzacyjnego. W związku z powyższym podatnik:
c) nie ma prawa do zmiany raz przyjętych stawek amortyzacyjnych.
b) będzie mógł obniżyć stawkę podaną w wykazie stawek amortyzacyjnych, jednak dopiero od pierwszego miesiąca następnego roku podatkowego,
a) będzie mógł obniżyć stawkę podaną w wykazie stawek amortyzacyjnych począwszy od miesiąca kwietnia 201x+2 r.,